Güneydoğu Avrupa Üniversitesi

GÜNEY DOĞU AVRUPA ÜNİVERSİTESİ Güney Doğu Avrupa Üniversitesi Misyonu Öğretim ve araştırma mükemmeliyet "arayışını Herkese açık adaletli olarak ve hak ne olursa olsun etnik olmak Aktif, hem Makedonya Cumhuriyeti ve Güney Doğu Avrupa'da bir bütün olarak diğer üniversitelerle işbirliği Sahip amaçları olarak ana: Yükseköğretimde Arnavut dili kullanmada katkıda bulunmak Etnik anlayış Teşvik etmek Öğretim ve araştırma için çok dilli ve çok kültürlü bir yaklaşımı sağlamak Geniş bir uluslararası ve Avrupa prestiji ile öğretim programı geliştirmek Üniversite (lisans) birinci aşama sunar GDA fırsatı full-time ya da uzaktan çalışmalarda çalışma ile 3 yıl (180 ECTS) eğitim programları. Mesafe çalışmalar önceki yarı zamanlı çalışmalarının yeniden yapılandırılması vardır.

SEEU tüm çalışma döngüleri bir dil esnek kullanımını yaygınlaştırıyor. SEEU öğrenciler Arnavut ve Makedon dili ve 2008 yılında çalışmalar takip edebilirsiniz, Üniversitesi İngilizce tamamen eğitim programları sunmaya başladı, İşletme Enformatiği ve yeni bir program Bilgi Sistemleri ve Yönetimi, University of London sistemi yoluyla ile işbirliği içinde sunulan gibi London School of Economics (LSE) ile harici çalışmaları. Bu çekici program sağlar SEEU ve Londra Üniversitesi program ikili bir derece kazanmak için öğrencilerin başarıyla tamamlanması. Ne olursa olsun çalışmanın dilinin bütün SEEU öğrencilerin çalışma süresince Arnavutça, Makedonca ve İngilizce dersleri almakla yükümlüdürler.

Bölümler
Hukuk Fakültesi
İşletme Fakültesi
Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimleri
Kamu Yönetimi Çalışmaları
Siyasal bilgiler
Çalışma ve Sosyal Politika
Liderlik ve gençlik çalışmaları toplumda
Fakültesi Çağdaş Bilimleri ve Teknolojileri
Bilgisayar Bilimleri
Bilgi ve İletişim Teknolojileri (Bilgisayar Mühendisliği)
İşletme Enformatiği
Bilgi sistemleri ve yönetim
Diller, Kültürler ve İletişim:
Arnavut dili ve edebiyatı
İngiliz Dili ve Edebiyatı
Alman Dili ve Edebiyatı
Avrupa Çalışmaları ve Dil: Fransızca-Almanca
Yabancı diller uygulanan
İletişim Bilimleri

Tüm programlar SEEU tarafından sunulan Akreditasyon Kurulu Makedonya Cumhuriyeti tarafından akredite edilmiştir. Programların kalitesi personel gelişimi oldukça iddialı bir program, gözlemler öğretim ve diğer birçok konular dahil kalite güvencesi, mekanizmaları tarafından sürekli kontrol altında.

SEEU iyi fırsatlar yeteneklerinizi göstermek için oluşturduğunuz bir şekilde tasarlanmıştır değerlendirme yöntemleri, geniş bir yelpazede geçerlidir. Bu ve sözlü sınavlar, proje ve seminer çalışmaları ve aktif katılım yazılı bulunmaktadır. Bu "e-sınıflandırma ile" sistem notu on-line yayınlar bölgede tek üniversitedir. "Hizmetler" olarak SEEU bir portal aracılığıyla öğrenciler, birkaç saniye içinde posta ilan sonra profesör tarafından yapılır onların notları online görebilirsiniz.

Anlatım ve en önemli konulardan konu ile ilgili konular öğretim çok önemli bir rol oynamaktadır. Seminerler ve tatbikatlar daha ayrıntılı bir açıklama ve analiz için yapı sağlar. Bu şekilde, küçük gruplar analiz etmek, Engelsiz ve kişisel bir ortamda öğretmenlerle fikir alışverişinde tartışıyorlar.

Eğitim Programları Kalkandelen, sistem
Hukuk Fakültesi
Ceza hukuku
Uluslararası hukuk
Anayasa ve idare hukuku
Medeni hukuk
İşletme Fakültesi
Ekonomi
Finans ve muhasebe
Uluslararası ekonomik ilişkileri
Yönetim
Pazarlama
Mühendislik ve proje yönetimi
Avrupa ekonomisi çalışmaları

Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimleri
Kamu Yönetimi Çalışmaları
Siyasal bilgiler
Çağdaş Bilimleri ve Teknolojileri
Yazılım Mühendisliği
Veritabanı Yönetimi
Çevre Yönetimi

Diller, Kültürler ve İletişim
İngiliz Dili Eğitimi
Alman Çalışmaları
Arnavut Dili ve Edebiyatı
Yönetim ve eğitimde liderlik
Medya Çalışmaları